Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Łowienie na owoce

Łowienie na owoce może okazać się bardzo dobrą metodą poławiania ryb , słodkie i smaczne owoce to doskonała przynęta .

Czereśnie i wiśnie –bardzo popularne przy łowieniu kleni  , sposób ten nie jest niczym nowym, jest on znany wędkarzom już od bardzo dawna. Aby przekonać się o jego skuteczności wystarczy nam podstawowy zestaw gruntowy.

Śliwki – to moje ulubione owoce na które łowie najczęściej karpie , wiele się mówi o tym że śliwki są skuteczne na amura , niestety mi podchodziły tylko karpie . Najbardziej ze śliwek lubię łowić na mirabelkę , przy użyciu method feeder.  Zakładam połówkę mirabelki na włos i stopuje stoperem , do zanęty dodaje też trochę miąższu z mirabelki . Najlepiej wybierać te trochę twardsze mirabelki , aby nam nie spadały z włosa . Metoda ta sprawdziła mi się też w nocy na większe karpie .

Czarny bez

Lubią go klenie, jelce i płocie , przez wielu wędkarzy czarny bez jest bardzo cenionym owocem. Czarny bez możemy spotkać na brzegach jezior czy rzek , często też możemy go szukać na skraju lasu. Czarny bez pojawia się w sierpniu i dostępny jest aż do jesieni .  Jak się łowi na czarny bez ?  Wybieramy pojedyncze sztuki , które zakładamy na niewielki haczyk i zarzucamy.

Porzeczki

Na haczyk zakładamy jeden duży owoc. Ich jaskrawoczerwony kolor może przyciągnąć płocie , karasie , można też spróbować na klenia .

Podobno też można łowić na banany , rodzynki ( tutaj może trafić się amur) , truskawki  .Osobiście nie stosowałem , ale wielu wędkarzy potwierdza ich skuteczność .

Wszystkie wyżej wymienione owoce można stosować  albo jako przynęta , albo dodatek do zanęty .

Najbardziej skuteczne są w okresie wiosna-lato. Choć przecież nikt nam nie zabroni łowić na owoce np. teraz , bo zawsze należy próbować . Niestandardowe rozwiązania często okazują się skuteczne .

 

Łowienie na owoce może być miłą odmianą od wszystkich innych przynęt jakie stosujemy na co dzień.

A jakie są Wasze doświadczenia z owocami ? Możecie też załączać w poście poniżej Wasze okazy złowione na owoce J

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!