Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Łowisko Karpiowe Karp Power

Łowisko Karpiowe Karp Power

Adres: BOBROWNIKI WIELKIE koło Tarnowa

Dokładna Lokalizacja łowiska na naszej mapie :Mapa Łowisk

Mail: karppower@op.pl

Telefon : 693 082 804

Fanpage FB: www.facebook.com/lowiskokarppower/

www: www.karppower.pl/

Regulamin I Cennik : Kliknij

Akwen o powierzchni 3,9 ha.

Średnia głębokość 2 -6 m. 

Ryby :karp, amur, karp , jesiotr , tołpyga, lin,  płoć , okoń , szczupak .

Łowisko czynne: od marca do grudnia

Łowisko Karpiowe Karp Power staw jest wyrobiskiem po żwirowym, a historia jego powstania sięga lat 70-tych. Karpiarze zatem mogą spodziewać się złowienia w nim prawdziwych okazów, które nie miały jeszcze kontaktu z hakiem. Miłośnicy ciszy, obcowania z przyrodą i wędkarstwa sportowego, łowiący według zasady „Złów i Wypuść” znajdą u tutaj dużą rybę i wymarzony odpoczynek.Łowisko położone jest na południu Polski, w zaciszu Dunajca z dala od zabudowań i dróg asfaltowych, w miejscowości Bobrowniki Wielkie koło Tarnowa. Jest to kameralne łowisko o powierzchni lustra wody 3,9ha, otoczone dużą i pełną zieleni działką. Wędkarze mają do dyspozycji jedynie 7 dwuosobowych, utwardzonych kamieniem stanowisk na południowym brzegu. Dzięki takiemu rozmieszczeniu stanowiska zapewniają duży komfort i swobodę do połowu karpia i amura. Dodatkowo stanowiska oddzielone są od siebie pasem trzcin, krzewów i drzew zapewniając intymność zasiadki. Każde ze stanowisk jest numerowane na brzegu, na którym łowimy, oraz na przeciwległym brzegu gdzie są wyznaczone granice strefy wędkowania. Dzięki takiemu układowi granic, bez obecności wędkarzy na przeciwległym brzegu, unikniemy konfliktów i możliwości wpłynięcia w nasze zestawy. Rozmieszczając tak stanowiska, właściciele postawili na bardzo wyskoki standard zasiadki. Łowisko zostało tak przygotowane, aby sezon zaczynać zaraz po zejściu lodu, natomiast kończyć jak pojawi się pierwsza tafla. Ostatnie karpie łowione były w grudniu, a pierwsze w marcu.

W stawie znajduje się kilka wypłyceń, natomiast najgłębsze miejsca mogą sięgać do 8 metrów w zależności
od pory roku. Dno łowiska jest zróżnicowane, od kamieni i piasku, po muł sięgający do kilkudziesięciu centymetrów.
W akwenie możemy natrafić na podwodną roślinność, górki, spadki i zatopione drzewa.
Wszystko to sprawia, że duże znaczenie może mieć to w jakim miejscu umieszczamy zestaw i jak
jest on skonstruowany.Ze względu na zróżnicowanie dna i dużą ilość naturalnego pokarmu w akwenie, musimy się nastawić, że łowisko należy do trudnych i nieprzewidywalnych. Zdecydowanie nie jest to dołek z rybami, jak to zwykło się mówić o starych żwirowaniach.W stawie pływa duża populacja karpia i amura w przedziale wagowym między 4kg a 20kg, które zostały wpuszczone w latach 2013-2015. Waga ryb może być już znacznie większa ze względu na przyrosty sięgające do 25% wagi rocznie. Największy wpuszczony w 2014 roku karp ważył 16,3kg, a największy amur z 2015 roku ważył 20,3kg. Staw został zarybiony również kilkoma sztukami tołpyg i jesiotrów. Największa z wpuszczonych tołpyg ważyła 14,8kg.
KARP POWER od września 2013 roku jest prywatną własnością i nigdy wcześniej nie należało do żadnej organizacji czy związku wędkarskiego. Natomiast staw był zarybiany karpiem i innymi gatunkami ryb kilkanaście lat temu w procesie rekultywacji.
Staw i droga dojazdowa objęte są monitoringiem.Dodatkowo dla bezpieczeństwa wędkujących łowisko w całości jest ogrodzone, wyposażone w prysznic polowy i WC.
Łowisko idealne aby przeżyć niesamowite hole i połowić w miejscu gdzie naprawdę możemy przygotować niesamowitą zasiadkę karpiową.
4 (66.67%) 3 votes

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!