Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Łowisko Chojnica

 

Łowisko Chojnica

Adres: Golcza 3c 73-222 Korytowo

Dokładna Lokalizacja łowiska na naszej mapie :Mapa Łowisk

Formularz Kontaktowy: www.lowiskochojnica.pl/kontakt

Telefon. 504021983 lub 602689195

Fanpage FB: www.facebook.com/lowisko-Chojnica

www: www.lowiskochojnica.pl

Regulamin : Kliknij

Cennik : Kliknij

Akwen o powierzchni 24 ha

Maksymalna głębokość do 11,5 m

Ryby :karp, amur, płoć, szczupak, lin, węgorz, sieja, sielawa, sandacz, okoń ,sum

Łowisko Chojnica to piękny blisko 24 hektarowy zbiornik o maksymalnej głębokości 11,5 metra i bardzo czystej wodzie ( przejrzystość wody w zależności od pory roku dochodzi do 4 metrów), otoczony lasami .Brzeg jeziora porośnięty trzciną, urozmaicony zwalonymi drzewami oraz pozostałościami po starych pomostach. Roślinność podwodna bardzo mocno rozwinięta co daje znakomite warunki bytowania ryb. Położenie jeziora oraz jego charakterystyka sprawiają iż jest ono idealne na dłuższe zasiadki karpiowe. Nad jeziorem istnieje zaledwie sześć stanowisk karpiowych co ma na celu komfort przebywających wędkarzy. Właścicielom zależy na zachowaniu jak najbardziej naturalnych warunków zachowując niepowtarzalny urok tego miejsca. Wszystkie stanowiska przygotowane są dla 2-3 wędkarzy, oraz umożliwiają rozbicie nawet dwóch namiotów. Jezioro posiada ustawowy obręb ochronny w jednej z zatok gdzie obowiązuje bezwzględny zakaz wędkowania.

Jezioro od 2008 roku zarybiane jest karpiem, początkowo kroczkiem oraz rybą handlową, w roku 2010 i kolejnych latach zaczęły trafiać do wody selekty o wadze 3-5 kg a w roku 2015 do zarybień przeznaczono ryby w wadze 5-8 kg. Obecnie szacuje się tutaj populacje karpia na około 220-250 sztuk powyżej 6kg. Obecny rekord łowiska z 2016 roku to karp o wadze 15,25 kg, najczęściej łowione karpie to sztuki o wadze 8-13kg.Jezioro ponadto bardzo intensywnie zarybiane jest szczupakiem, linem, węgorzem, sieją, sielawą, sandaczem, okoniem oraz sumem.

 Od listopada do kwietnia znajdą tu coś dla siebie wędkarze lubiący metodę spiningową. Wszystkich wędkujących tą metodą obowiązuje zakaz zabierania złowionych ryb. Panuje tutaj zasada „Złów i Wypuść”. Warto wspomnieć że na jeziorze od 2008 nie jest prowadzona gospodarka rybacka. Okazy w jeziorze osiągnęły imponujące rozmiary, szczupaki 70-90 cm występują w sporej ilości, okonie najczęściej łowione to sztuki 25-40cm, obecny rekord łowiska to okoń o wadze 1,90kg .Do dyspozycji wędkarzy przeznaczone zostały trzy łodzie.

Zapraszamy na to łowisko o każdej porze roku ! Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

Do tego samego właściciela należy też Jezioro Stobnica Mała

Jezioro sandaczowo/leszczowe o powierzchni 14 hektarów i głębokości maksymalnej około 7 metrów. Przejrzystość wody w sezonie to zaledwie 0,3 – 0,5 metra , co daje wspaniałe warunki do rozwoju sandacza, który bardzo licznie występuje w jeziorze. Pozostałymi gatunkami występującymi w jeziorze są: szczupak, okoń, leszcz, lin, karp (duży),węgorz, amur, płoć, wzdręga, karaś pospolity, kiełb. Jezioro ze względu na dużą ilość drapieżnika to świetne łowisko spiningowe. Łowiący na spławik lub gruntówkę też mogą liczyć na wspaniałe połowy dzięki sporej populacji leszcza, lina i karpia. Zbiornik bardzo intensywnie zarybiany od blisko dekady sandaczem oraz karpiem. W mniejszych ilościach do zbiornika trafia co roku materiał zarybieniowy szczupaka, węgorza, lina oraz karasia pospolitego. Na jeziorze obowiązuje  regulamin amatorskiego połowu ryb.

Cennik
1 dzień  – 15/20* zł
3 dni – 30/40* zł
7 dni – 60/80* zł
1 miesiąc – 100/120*zł
Cały sezon 140/170*zł
* połów z łodzi

Sprzedaż  zezwoleń wędkarskich prowadzona jest w miejscowości Golcza 3c,
telefon kontaktowy 504 021 983. Strona internetowa: www.jezioro-stobnica-mala

Rate this post

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!