Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

ŁOWISKO SPECJALNE ŁUGI WAŁECKIE

Łowisko Specjalne Ługi Wałeckie

Adres:Zachodniopomorskie, powiat wałecki, gmina Wałcz, wieś Ługi Wałeckie.Łowisko położone jest na skraju wsi Ługi Wałeckie.

Dokładna Lokalizacja łowiska na naszej mapie :Mapa Łowisk

Telefon. 512 153 004-opiekun łowiska Pan Sylwester

Strona/Info:Łowisko Ługi Wałeckie

Akwen o powierzchni :4,53 ha.

Maksymalna głębokość:4 m, średnia 2,5 m.

Łowisko Specjalne Ługi Wałeckie ma kształt owalny. Wymiary zbiornika to mniej więcej 100 x 450 m. Dojazd do łowiska drogą szutrową utwardzoną. Wokół całego łowiska znajdują się grunty należące do właściciela. Dookoła brzegu jest droga dojazdowa niemal do każdego miejsca nad wodą. Urokliwe miejsce z dala od hałasu. Teren wokół jest pagórkowaty, z jednej strony koniec wsi Ługi Wałeckie z drugiej las, drogą możliwość dojazdu do wsi Papowo. Do stawu przynależy prawie 10 hektarów ziemi położonej wokół wody. Woda idealna do połowu feederem lub pod karpiarstwo.

Sprzedaż zezwoleń na łowisku po uzgodnieniu telefonicznym pod nr tel. 512 153 004 u Opiekuna Łowiska Pana Sylwestra. Cena za zezwolenie jednodniowe 35 zł. Na łowisku Ługi Wałeckie obowiązuję zasada ZŁÓW I WYPUŚĆ. Zabrania się przechowywania ryb w siatkach wędkarskich, chyba, że zostanie to uzgodnione na warunkach specjalnych z Opiekunem łowiska Ługi Wałeckie.
W pobliżu łowiska gastronomia w miejscowości Gostomia.  Istnieje możliwość biwakowania po uzgodnieniu  specjalnym z Opiekunem łowiska Ługi Wałeckie.

Ryby jakie tutaj występują to: okoń, karp, lin, karaś, sandacz, szczupak, płoć, amur. Karp zdecydowanie jest tutaj rybą dominującą.

Od 6 lat woda systematycznie była zarybiana, praktycznie bez presji wędkarskiej. Podczas nielicznych przygód z wędką, w ostatnich latach udało złowić się m.in. 5 kg lina, rekord karpia to 7,7 kg. W roku 2015 podczas jednej sesji, jednemu zaprzyjaźnionemu wędkarzowi udało złowić się łącznie 68 kg w ciągu doby (23 sztuki karpia). W wodzie na pewno pływają ryby ponad 10 kg, w tym karpie i amury. Największy szczupak złowiony w 2014 r miał 112 cm.Woda należy do Fundacji „dla Ryb”, której celem jest tworzenie łowisk dla wędkujących.

RegulaminRegulamin

Zapraszamy na to łowisko a nie pożałujecie !

 

Rate this post

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!