Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Łowisko Stojkowo

 

Łowisko Stojkowo

Adres: Stojkowo 40A  78-113

Dokładna Lokalizacja łowiska na naszej mapie :Mapa Łowisk

Telefon: Telefon do właściciela „AGROTURU” jeziora i domków Janina Szyszka +48 508 071 597 (rezerwacje)

Opiekun wody: Konrad Tasiński tel. 570 167 650

Mail: lowiskostojkowo@gmail.com

Facebook: www.facebook.com/lowiskostojkowo/

Strona Łowiska :www.lowiskostojkowo.pl

Regulamin : Przyjazd tylko i wyłącznie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym! W g.6-22.

Obowiązkowo: mata , odkażacz. Plecionki tylko ze strzałówką.

Na całym łowisku obowiązuje zakaz:
– zaśmiecania linii brzegowej zbiornika
– wycinania – łamania drzew, roślin, krzewów
– parkowania samochodów poza miejscami do tego wyznaczonymi
– załatwiania potrzeb fizjologicznych po za WC
– rozpalania ognisk po za miejscami do tego wyznaczonymi
– głośnego zachowania
– kąpieli na łowisku

Cennik : Doba 40 zł za 3 wędki . Osoba towarzysząca nie wędkująca 20 zł .W cenie parking na posesji ogrodzonej, wc ,prysznice, woda. Na miejscu można wynająć domki i kampery -w sprawie wynajmu proszę dzwonić 601 778 526.

Akwen o powierzchni 14 ha

Średnia głębokość- 1,5 m

Ryby :karp, amur, lin , karaś złoty, płoć, leszcz ,szczupak , okoń , węgorz

Łowisko Stojkowo  to raj dla wędkarzy, grzybiarzy i miłośników spędzania czasu na łonie przyrody. Znajdziecie tu wyśmienite miejsce na ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku. Bezpieczny, dający wysoki komfort wypoczynku i relaksu. Stąd do Bałtyku i jego plaż jest tylko 8 kilometrów – Stojkowo sprawdza się świetnie jako baza wakacyjnego odpoczynku nad morzem. Znajdziecie tutaj także domki campingowe o wysokim standardzie oraz stanowiskami do podłączenia pojazdów campingowych.

Jezioro Stojkowo położone jest 15 km od Kołobrzegu w woj. Zachodniopomorskim. Jest to zbiornik naturalny o powierzchni 14 ha. Piękne dzikie jezioro a nie staw hodowlany. Dno jeziora w większości pokryte jest cienką warstwą mułu, ale na około 1/4 występuje żwir. Głębokość maksymalna to 2,5 m a średnia 1,5 m. Brzeg jest porośnięty niewielką ilością trzciny i sitowia. Dla ułatwienia wędkowania zbudowano kilka pomostów.

Na zbiorniku znajduje się kilka wysp. Bez problemu znajdziemy wygodne miejsce do rozbicia namiotu i przygotowania obozowiska nawet na wiele dni. Dominującymi gatunkami spośród ichtiofauny jest karp i szczupak. Największe poławiane karpie ważyły 17 kg, ale jezioro było zarybiane już tym gatunkiem w latach 80 – tych. Na pewno dużo większe okazy czekają na swojego łowcę. Co roku do wody trafia 200 – 300 karpi około 2-3 kg. Duża populacja szczupaka dorasta do imponujących rozmiarów. Złowienie kilku szczupaków 2-4 kg w ciągu dnia nie jest na Stojkowie żadnym wielkim wyczynem. Pozostałe gatunki zamieszkujące jezioro to: amury, leszcze, liny, okonie, płocie, karasie i węgorze. Amury dorastają w tym zbiorniku do 20 kg. Największy złowiony amur w 2002 roku ważył 16,5 kg, a najmniejsze mają już ponad 8 kg. Karpie i amury łowione są głównie na kulki proteinowe o smakach owocowych. Sprawdza się głównie truskawka, wanilia, słodka kukurydza. W miejscach mulistych warto założyć pop-upa. Nęcić należy obficie gdyż duże stada leszcza wyjadają zanętę.

Cały teren ośrodka razem z jeziorem jest ogrodzony, więc w czasie wędkowania można czuć się bardzo bezpieczne. Do dyspozycji wędkarzy są łódki, którymi możemy wysondować dno, zanęcić jak i wywieźć zestawy. Po wykupieniu licencji za wędkowanie parking, wc i rozbicie namiotu jest wliczone w cenę.

Zapraszamy nad to urokliwe miejsce , położone w nadmorskim klimacie 🙂

6 (100%) 2 votes

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!