Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Kołowrotek ACRON 3000

Method feeder zawładnął umysłami wielu wędkarzy, moim również 😀 Metoda ta jest bardzo skuteczna, a zwłaszcza popularna wśród osób, które chcą połowić, a nie mają czasu na długą zasiadkę i pozostaje im tylko kilkugodzinny wypad po pracy. Tutaj z pomocą przychodzi nam method feeder, gdzie można złowić sporo ryb w kilka godzin.
Ważnym elementem zestawu do metody jest kołowrotek, dlatego też chciałbym się pochylić w tym aspekcie nad kołowrotkiem ACRON 3000 od firmy YORK.
Po wyjęciu z pudełka od razu cieszy oko, i chociaż nie jest to najważniejsze w wędkarstwie, to trzeba przyznać, że połączenie niebieskiego ze srebrnym wygląda stylowo i bez wstydu możemy się pokazać nad wodą 😉 Po drugie, od razu zauważamy, że jest to kołowrotek lekki – waży 286g, co jest plusem. Pojemność szpuli również jest zadowalająca, używałem żyłki o średnicy 0,25mm – na szpulę można nawinąć 245m takiej żyłki. Przełożenie kołowrotka podane przez producenta to 5,1:1, co oznacza, że na 1 obrót korbki rolka prowadząca żyłkę wykona 5,1 obrotu wokół szpuli – jest to bardzo przydatna informacja, gdyż przy metod feeder często wyrzucamy zestaw i właśnie szybkie nawijanie żyłki jest tu bardzo istotne. Kołowrotek oczywiście posiada przedni, wielostopniowy hamulec. W zestawie znajduje się także aluminiowa szpula zapasowa o mniejszej pojemności.
Wszystkie specyfikacje kołowrotka przekładają się na jego zachowanie podczas połowu. Mogę śmiało powiedzieć, że bardzo dobrze sprawdza się on w metodzie, do której został przeznaczony, jak i w metodzie spławikowej, w której to też pozwoliłem sobie go wykorzystać . Przedni hamulec kołowrotka ACRON świetnie spełnia swoje zadanie i zapobiega zerwaniu się żyłki, np. podczas gwałtownego odjazdu ryby. Wielostopniowa regulacja pozwala dopasować hamulec do aktualnych potrzeb – można powiedzieć, że świetnie spełnił swoje zadanie podczas intensywnej pracy, kiedy to pierwsze 2h wypadu były bardzo intensywne i wyciągnąłem 5 karpi – w tym największy 5 kg. Żyłka na szpuli nawijana jest starannie i precyzyjnie, co przekłada się na dalekie rzuty. Dodatkowo lekka konstrukcja nie obciąża wędki. Te wszystkie czynniki sprawiają, że cały zestaw nie tylko wspaniale się prezentuje, ale również utwierdza w przekonaniu, że możemy na nim polegać. Kołowrotek wykorzystywany był w zestawie z wędką EXCLUSIVE METHOD FEEDER 330. Sprawdzał się zarówno podczas szybkich kilku godzinnych wypadów po pracy, jaki i tych, w których można było posiedzieć dłużej nad wodą. Podczas połowów kabłąk nie zawiódł, całość pracuje płynnie. Nie miałem na razie okazji wykorzystać go przy holu 2-cyfrowych ryb, jednak w kolejnych miesiącach na pewno to uczynnie i relacją podzielę się z Wami.

Rate this post

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!