Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Siatka PVA od YORK

Czy nadal warto szukać karpi ? Oczywiście że tak !😎👍. Aby zwiększyć swoje szanse warto postawić na nęcenie punktowe z użyciem siatki PVA…🎣

Czasem każdy z nas zastanawia się co zrobić, aby skutecznie zanęcić naszą miejscówkę. Nie posiadamy łódki, pontonu, nie używamy też łódki zdalnie sterowanej, a dodatkowo okazuje się, że obfite nęcenie nie jest wskazane. Tutaj z pomocą przychodzą nam siatki PVA. Metoda punktowego nęcenia często okazuje się skuteczna i przynosi nam oczekiwane rezultaty.
Osobiście używam siatki YORK Sprzęt wędkarski PVA 25mm x 5m w tubie z tłokiem. W zestawie znajduje się tuba, plastikowa rurka, ubijak i siatka rozpuszczalna PVA o długości 5m.

Z takiej oto siatki tworzę „kiełbaski”. Sposób robienia „kiełbasek” jest następujący: wiążemy dolny koniec siatki z przeciwnej strony, następnie wkładamy rurkę i przez otwór wsypujemy zanętę i upychamy ubijakiem. Kiedy uznamy, że już nasza kiełbaska jest gotowa, zawiązujemy siatkę.

Najczęściej jako wypełniacz stosuję pellety, choć można też zastosować kulki lub zadipowane ziarna kukurydzy czy grochu. Zawartość siatki można zalewać boosterami i dipami – ale co ważne, warto przeczytać na etykiecie czy nadają się do zastosowania z PVA. Gotową siatkę nawlekamy na haczyk i rzucamy prosto do wody.

Siatka YORK jest dobrej jakości, nie rwie się przy ubijaniu zanęty i nie posiada żadnego zapachu. Jej czas rozpuszczania jest optymalnie dobrany, tak aby „kiełbaska” w całości dotarła do dna nawet w cieplej wodzie i rozpuściła się, nie pozostawiając resztek, przy niższej temperaturze wody.

Chciałbym na koniec też dodać, że w okresie jesiennym użycie siatki PVA może okazać się niezwykle skuteczne. U ryb metabolizm wyraźnie zwalnia, więc uważniej wybierają potrzebny im pokarm.

Wszystkim życzę udanych łowów !

Pozdrawiam
Rafał

Rate this post

Dodaj komentarz

Or

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

* Checkbox GDPR is required

*

Zgadzam się

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!