Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Pellet Carpio HALIBUT RED 2mm

Pellet Carpio HALIBUT RED 2mm

Opakowanie

1

 Pierwsze wrażenie po wzięciu paczki w ręce to zaskoczenie na plus ponieważ wyposażona jest w zamykanie strunowe. Jest to bardzo wygodne ponieważ nic się nie sypie i nie wietrzeje. Stosowane jest to rzadko, a bardzo się przydaje.

 

 

 

 

 

Ocena na „sucho”

 23

Po otwarciu pierwsze co zrobiłem to oczywiście ocena zapachu. Jest on intensywny, rybny ale nie przeszkadza. Następnie ocena kształtu. Pellet jest równy, nie pokruszony i wygląda na dobrze pocięty.

 

 

Przygotowanie

 image001

Przygotowuje go standardowo, czyli wsypuje go do pojemnika i zalewam wodą. Używam do tego Drennan Maggi Box ponieważ w pokrywce są dziurki do odsączania reszty wody.

Pellet zalewam wodą żeby lekko się przykrył, po 2 minutach odsączyłem niewchłoniętą wodę i pozostawiłem na 15-20 minut żeby wchłoną wodę.Po wchłonięciu wody pellet pozostał spoisty ale na jego powierzchni wytworzyła się delikatna warstwa klejąca, która pozwala na uformowanie pelletu w podajniku do metody.

image005image007

Z formowaniem pelletu w podajniku nie ma najmniejszego problemu. Z racji, że jest to pellet halibutowy jest dość tłusty i łatwo odchodzi od foremki tworząc ładną kupkę.

5.4 (90%) 4 votes
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!