Opis łowisk | Ocena łowisk | Testy wędkarskie | Wyprawy wędkarskie | Wędkarskie Konkursy

Pellet Carpio HALIBUT RED 2mm

Pellet Carpio HALIBUT RED 2mm

Opakowanie

1

 Pierwsze wrażenie po wzięciu paczki w ręce to zaskoczenie na plus ponieważ wyposażona jest w zamykanie strunowe. Jest to bardzo wygodne ponieważ nic się nie sypie i nie wietrzeje. Stosowane jest to rzadko, a bardzo się przydaje.

 

 

 

 

 

Ocena na „sucho”

 2 3

Po otwarciu pierwsze co zrobiłem to oczywiście ocena zapachu. Jest on intensywny, rybny ale nie przeszkadza. Następnie ocena kształtu. Pellet jest równy, nie pokruszony i wygląda na dobrze pocięty.

 

 

Przygotowanie

 image001

Przygotowuje go standardowo, czyli wsypuje go do pojemnika i zalewam wodą. Używam do tego Drennan Maggi Box ponieważ w pokrywce są dziurki do odsączania reszty wody.

Pellet zalewam wodą żeby lekko się przykrył, po 2 minutach odsączyłem niewchłoniętą wodę i pozostawiłem na 15-20 minut żeby wchłoną wodę.Po wchłonięciu wody pellet pozostał spoisty ale na jego powierzchni wytworzyła się delikatna warstwa klejąca, która pozwala na uformowanie pelletu w podajniku do metody.

image005 image007

Z formowaniem pelletu w podajniku nie ma najmniejszego problemu. Z racji, że jest to pellet halibutowy jest dość tłusty i łatwo odchodzi od foremki tworząc ładną kupkę.

5.4 (90%) 4 votes
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!